w

Czego nie może zabraknąć w diecie impotenta?

Świadomość żywieniowa przekłada się na zapobieganie wielu chorobom, jednakże statystyki jasno pokazują, że kobiety dbają o siebie zdecydowanie bardziej niż mężczyźni. Jaka szkoda, gdyż to co ląduje na talerzu wpływa na to w jaki sposób funkcjonuje ludzki organizm oraz jak się człowiek czuje we własnej skórze. To właśnie teraz postaramy się zwrócić uwagę na składniki odżywcze oraz witaminy, które powinny występować w menu osoby pragnącej ustrzec się przed impotencją, albo się z nią aktualnie zmaga. W pierwszej kolejności należy rozpocząć przyjmowanie cynku, gdyż odgrywa on ważną rolę w syntezowaniu testosteronu. Znajduje się on przede wszystkim w ciemnym pieczywie, chudym mięsie, kaszy gryczanej, jajkach, owocach morza oraz orzechach.

Następnie, nie może zabraknąć argininy, czyli aminokwasu używanego w syntezie azotu. Azot odgrywa bardzo ważną rolę w uzyskiwaniu erekcji, można wręcz stwierdzić, że bez niego na próżno wyczekiwać wzwodu. Arginina występuje przede wszystkim w czerwonym mięsie, drobiu, owocach morza, żółtkach jaj, szpinaku, orzechach oraz siemieniu lnianym. W diecie nie może też zabraknąć witaminy E, gdyż już sama jej nazwa (witamina płodności) pokazuje jak ważną odgrywa ona rolę w zmaganiu się z impotencją aptekaprzykrzyzu.pl . Odpowiada ona za wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych oraz wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, dodatkową zaletą jest wspieranie produkcji plemników. Witamina E występuje przede wszystkim w słoneczniku, orzechach, migdałach, szpinaku oraz oleju słonecznikowym.

Jak widać wymienione produkty nie są trudno dostępne oraz drogie, a wręcz przeciwnie, większość z nich występuje w domowym zaciszu, warto tylko upewnić się, że każdego dnia spożywane są ich odpowiednie ilości. Kiedy wziąć pod uwagę orzechy, zawierają one wszystkie pożądane składniki, są one bogactwem witaminy E, argininy oraz cynku. Należy je jeść na zdrowie, jednakże warto mieć na uwadze ich kaloryczność.

Napisane przez Aga Kowalik

Zioła wspierające impotencję